Soutěž hasičů o Putovní pohár starosty obce Rokytnice – 9.7.2010

Autor: admin, 15. 7. 2010

V sobotu 9. července se na Kochavci  uskutečnil 4. ročník soutěže požárních družstev mužů a žen o Putovní pohár starosty obce Rokytnice. Jednalo se o požární útok – provedení s vlastní úpravou, který probíhal následovně: Na trať dlouhou asi 200 m startuje závodník, který v  první polovině tratě zdolává bariéru a okno. Po obrátce dobíhá do cíle, kde musí co nejrychleji vypít brčkem 3 deci piva. Dosažený čas je v tabulce zapsán jako „čas velitele“. Poté je odstartován požární útok. Aby to nebylo tak jednoduché, musí se první hadice od stroje provléct překážkou zvanou „koleje“. Ta se stala osudnou pro naše děvčata. Časová ztráta nabraná na této překážce je vyřadila ze hry o prvenství ve své kategorii.

Na startu mužů se naše družstvo objevilo ve značně pozměněné podobě. Pro dva závodníky to byl první start v soutěži. Zapadli však velmi dobře a pohár pro vítěze je doma!

Soutěž byla zajímavá, v  pěkném prostředí a dobře organizovaná. Jediné co jí chybělo, byl větší počet soutěžících družstev.

Výsledky IV. ročníku soutěže o Putovní pohár starosty obce Rokytnice.

Název SDH                 Čas útoku                    Čas velitele                        Pořadí

Muži:
Dolní Lhota                           67,40                                      44                                     1.
Rokytnice                              68,69                                      43                                     2.
Štítná n. Vláří                       78,24                                      53                                     3.
Lutonina                                82,53                                      40                                     4.
Bohuslavice n. Vláří          85,32                                      49                                     5.
Nevšová                               101,43                                      72                                     6.
Šanov                                             N                                         53                                     7.

Ženy:
Rokytnice                              96,91                                      66                                      1.
Dolní Lhota                         107,21                                      63                                      2.
Petrůvka                              107,95                                      59                                      3.

Z povedeného sobotního odpoledne přikládám několik fotografií.

Josef Hubáček

starosta SDH Dolní Lhota

© 2008 Dolní Lhota - Webmaster: Radim Vodička Webdesign: Jakub Machala
Webová dílna - Tvorba webových stránek - Zlín